Az LCROSS küldetés pénteken elérte a célját a Cabeus kráter fenekén, a műhold megfigyelte a Centaur rakétafokozat becsapódását és a létrejött krátert. Persze mivel ez a való világ és nem egy Michael Bay mozi, így a végeredmény nem lett valami látványos. Nem is a…

Október 9-én, UTC 11:31-kor, magyar idő szerint 13:31-kor becsapódik az LCROSS-Centaur páros a Hold déli pólusánál találhatő, örök sötétségbe burkolódzó Cabeus kráterbe. Amerikából és a Csendes-óceán megfelelő szigeteiről, mint Hawaii, a jelenség a várakozások szerint…

Szerző: lacalaca

6 komment

Címkék: hold lcross

Tíz évvel ezelőtt még egyszerűen holdkórosnak tartottuk volna azt, aki magántőkéből kívánt hordozórakétát építíteni - hát még emberes űrhajót. Voltak ugyan jelentkezők, de komoly eredményt igazából senki sem tudott felmutatni, leszámítva mondjuk a '82-ben alapított…

Sikeres volt a MaSat-1, az első magyar műhold kísérleti példányának ballonos tesztje szeptember 22-én. Az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársai jóvoltából egy meteorológiai szonda alá kötötték a 10x10x10 centiméteres kockát, amely a kb. másfél órás úton felfele…

Nobel-díj a digikameráért

2009.10.06. 18:18

Valójában csak egy fél: a 2009-es fizikai Nobel-díjat Charles K. Kao kapta az optikai szálért, illetve Willard S. Boyle és George E. Smith a képalkotó félvezető áramkörért, magyarul a CCD detektorért, még magyarabbul a digitális kameráért.  Boyle és Smith, a CCD…

Szerző: lacalaca

Szólj hozzá!

Címkék: nobel ccd

süti beállítások módosítása